Kolonia - ciekawostki

Kolonia - ciekawostki

Kolonia: Autobusem do niemieckiego miasta Rzymian

Miasto obfitości, tak nazywana jest Kolonia. Jedno z najstarszych niemieckich miast jest czwartym co do wielkości i natężenia ruchu miastem w Niemczech. Leży w Nadrenii Północnej-Westfalii a jej mieszkańcy często posługują się niemieckim narzeczem kölsch, które przypomina język holenderski. Jeżeli więc po opuszczeniu żółtego autobusu RegioJet nie będziesz rozumieć języka miejscowych, nie ma się czego wstydzić.

Zaraz po przyjeździe do miasta warto kupić kartę turystyczną KölnCard, dzięki której nie trzeba będzie już szukać biletów na poszczególne autobusy i tramwaje. Karta za 9 euro oferuje 48-godzinne nieograniczone korzystanie z komunikacji miejskiej. A jest dokąd jeździć. Oprócz autobusów i tramwajów Kolonię można podziwiać z kabiny kolejki linowej, która biegnie przez rzekę Ren. Rzeka ta według starożytnych Rzymian miała chronić Kolonię przed najazdem barbarzyńców. Po rzece można popłynąć w rejs wycieczkowy. Z kartą KölnCard zyskujesz dodatkowo 50% zniżkę na bilety wstępu do wszystkich muzeów w mieście, których jest łącznie 170. Jednym z najbardziej popularnych jest muzeum czekolady.

Około 15 kilometrów od miasta leży lotnisko międzynarodowe, wspólne dla Kolonii i niedaleko położonego Bonnu. Właśnie na przystanku pod lotniskiem zatrzymują się regularne połączenia autobusowe RegioJet z Pragi.

Weekendowy wypad po czekoladę i trochę historii? Tylko do Kolonii

Brak Ci pomysłu na kolejny długi weekend? Zapraszamy na wycieczkę żółtym autobusem do Kolonii. Podróżowanie już nie może być prostsze. Wieczorem wsiadasz do autobusu w Pradze, a rano budzisz się w stolicy Nadrenii Północnej-Westfalii.

Katedrę św. Piotra, zabytek UNESCO, zwiedza rocznie 6 milionów ludzi. Trudno więc będzie uniknąć tłumu turystów. Warto ją jednak zobaczyć, przechowywane są w niej szczątki Trzech Królów, Kacpra, Melchiora i Baltazara, znanych z nowotestamentowej opowieści o narodzinach Jezusa w Betlejem.

W odróżnieniu od reszty niemieckich miast, Kolonia może się poszczycić zabytkami, które są jeszcze pozostałością po starożytnych Rzymianach; można tu zobaczyć zachowane budowle romańskie i zwiedzić muzeum rzymsko-germańskie.

Resztę programu pobytu w Kolonii zapełnią wizyty w którychś ze 170 muzeów. Dla orzeźwienia polecamy lokalne tradycyjne piwo Kölsch. Ma jasną, słomkową barwę oraz delikatny owocowy smak i aromat. W głowie się od niego raczej nie zakręci – w tradycyjnych miejscowych restauracjach podawane jest w szklankach 0,2 l.

STEWARD/STEWARDESSA NA POKŁADZIE
REZERWACJA MIEJSC BEZPŁATNIE
ZMIANA/ANULOWANIE BILETU ZA DARMO DO 15 MINUT PRZED WYJAZDEM
JESTEŚ NA CZAS LUB PŁACISZ MNIEJ GWARANCJA PRZYJAZDU NA CZAS