Londyn - ciekawostki

Londyn - ciekawostki

Londyn zaprasza na przejażdżkę najstarszym metrem na świecie!

Welcome to London! Stolica Wielkiej Brytanii przywita nas niedługo po tym, jak przejedziemy żółtym autobusem RegioJet pod kanałem La Manche. Z żółtego autobusu przeskakujemy od razu do czerwonego double-deckera – piętrowe autobusy, jeden z symboli Londynu, są znane na całym świecie.

Podobnie charakterystyczne jest londyńskie metro. Jest to najstarsza podziemna kolejka na świecie. Pierwszy podziemny pociąg ruszył w trasę w 1863 roku. Już pierwszego dnia przewiózł między stacją Paddington a Farringdon 40 tysięcy osób; dziś metrem podróżuje ponad 100 milionów pasażerów rocznie.

Trzynaście linii metra stanowi zdecydowanie najpopularniejszy środek komunikacji miejskiej w całym Londynie. Do żadnego pociągu ani autobusu nie można jednak wsiąść bez ważnego biletu okresowego. Bilety można kupić niemal na każdej stacji metra lub można je zamówić przez internet z dostawą do domu.

System komunikacji publicznej w Londynie oferuje sporo zniżek, które warto przestudiować. Choćby taki przykład: jeżeli w ciągu jednej godziny podróżujesz dwoma autobusami, jazda drugim jest już bezpłatna.

Po Londynie można także przejść się piechotą, przejechać taksówką lub regularnym pociągiem.

Londyn – miasto dla każdego

Londyn to nie tylko stolica Wielkiej Brytanii, ale przez setki lat praktycznie stolica całego znanego świata. Każdy – pasjonat historii, kultury czy piłki nożnej – znajdzie tu coś dla siebie.

Spacerując wzdłuż Tamizy, nie sposób przegapić słynnego Tower Bridge, wieży zegarowej brytyjskiego parlamentu, czyli Big Bena, czy diabelskiego młyna, London Eye. Ta ostatnia atrakcja gwarantuje najlepsze widoki na miasto.

W dzielnicy Southwark nad rzeką leży najliczniej odwiedzana galeria na świecie, Tate Modern, którą powinien zobaczyć każdy pasjonat sztuki. Niedaleko znajduje się z kolei gratka dla fanów Harry’ego Pottera, czyli most wiszący Millenium Bridge, który „zagrał” w jednym z filmów o przygodach młodego czarodzieja.

Popularną atrakcją turystyczną jest także muzeum figur woskowych Madame Tussauds. Poza zrobieniem sobie zdjęć ze słynnymi gwiazdami, można także poczuć się jak jedna z nich. Niedaleko leży bowiem słynne studio nagraniowe Abbey Road i każdy może przejść przez słynne przejście dla pieszych, jak kiedyś Beatlesi pozując do zdjęcia na okładkę swojego albumu.

Po długim dniu zwiedzania odpocząć można w najbardziej znanym londyńskim parku – Hyde Parku. Jest tak duży, że miejsca starczy w nim dla każdego.

STEWARD/STEWARDESSA NA POKŁADZIE
REZERWACJA MIEJSC BEZPŁATNIE
ZMIANA/ANULOWANIE BILETU ZA DARMO DO 15 MINUT PRZED WYJAZDEM
JESTEŚ NA CZAS LUB PŁACISZ MNIEJ GWARANCJA PRZYJAZDU NA CZAS