Tento web používá cookies k dosažení potřebné funkcionality. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte. Více informací

Berlin - ciekawostki

Berlin - ciekawostki

Berlin – raj dla rowerzystów!

Tylko kilka godzin drogi od czeskiej granicy czekają na Ciebie przesiąknięte historią i rozrywką niemieckie miasta. Królem wśród nich jest stolica Niemiec – Berlin. Dotrzemy tam po kilku godzinach drogi żółtym autobusem RegioJet.

Z autobusu można od razu przesiąść się do środków komunikacji miejskiej. Choć na mapie niektóre odległości wydają się niewielkie, to w celu naprawdę dobrego poznania miasta z komunikacji miejskiej trzeba skorzystać. Ceny zwykłych biletów zaczynają się od 2,1 euro. Zdecydowanie opłaci się jednak zamówić tzw. Berlin Welcome Card. Ten bilet komunikacji miejskiej jest ważny 5 dni a ponadto zyskuje się 50% zniżki na wybrane atrakcje w mieście. Listę 140 miejsc, które honorują kartę, znaleźć można na stronie internetowej www.bvisitberlin.de.

Rodzajów transportu publicznego w Berlinie jest mnóstwo. Od metra U-bahn (które prowadzi między innymi na lotnisko), przez pociągi podmiejskie S-bahn, po metro-tramwaje, metro-busy, statki oraz oczywiście klasyczne autobusy i tramwaje.

Uwaga! Berlin to miasto rowerzystów! Jeżeli masz już dość komunikacji miejskiej i masz trochę kondycji, polecamy wypożyczyć rower. Berlin jest technicznie dostosowany do tego typu transportu. Miasto leży na równinie i niemal na każdym chodniku biegnie ścieżka rowerowa.

Zjednoczony Berlin: Nad tysiącem zapachów unosi się aromat curry

Co robić w Berlinie? Nad tym można się zastanowić na przykład wchodząc na berlińską wieżę telewizyjną, największą tutejszą atrakcję. Nie sposób tam nie trafić, widać ją zewsząd. Jeżeli jednak potrzebujesz podpowiedzi, polecamy po opuszczeniu autobusu zacząć od niemal obowiązkowego przystanku – ulicy Unter den Linden i Bramy Brandenburskiej.

Pamiątką po niedawnej historii jest ostatnia zachowana część Muru Berlińskiego, który jest obecnie galerią na świeżym powietrzu, East Side Gallery. Warto przy okazji zobaczyć były punkt graniczny Checkpoint Charlie.

Każdy miłośnik zabytków powinien zobaczyć te wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na Wyspie Muzeów jest ich aż pięć. Warto zatrzymać się w jednym z zespołów mieszkalnych z czasów Republiki Weimarskiej. Można wybrać się do położonego niedaleko Poczdamu, do parku Sanssouci, w którym stoi dawna siedziba letnia rodu Hohenzollernów, popularny cel turystyczny.

Brakuje Ci pomysłu, a masz ochotę na trochę rozrywki? Wybierz się do Mauerparku. W każdą niedzielę są tam organizowane wieczory karaoke, w których możesz wziąć udział i zostać nagrodzony gorącymi brawami. Wybierając się na piknik nie zapomnij o zapakowaniu jakiegoś przysmaku. Na przykład berlińskiego currywurst. O historii tego dania i wielu innych niemieckich specjałów można dowiedzieć się w Muzeum Currywurstu.

STEWARD/STEWARDESSA NA POKŁADZIE
REZERWACJA MIEJSC BEZPŁATNIE
ZMIANA/ANULOWANIE BILETU ZA DARMO DO 15 MINUT PRZED WYJAZDEM
JESTEŚ NA CZAS LUB PŁACISZ MNIEJ GWARANCJA PRZYJAZDU NA CZAS