Rzym - ciekawostki

Rzym - ciekawostki

Uno espresso!

Wieczorem wsiadasz do żółtego autobusu RegioJet w Czechach, a rano możesz już z okna autobusu podziwiać włoski krajobraz przy espresso z naszego menu, które serwujemy na pokładzie. Przed południowym słońcem będzie się już można schować w cieniu rzymskiego Colosseum. To jeden z bardzo wielu zabytków, z których słynie stolica Włoch.

Jeżeli wybierasz się do Rzymu na długi weekend, warto kupić bilet 72-godzinny ROMA 72H za 18 euro. Na tygodniowy pobyt polecamy zintegrowany bilet CIS za 24 euro. Z tymi biletami można podróżować wszystkimi autobusami, tramwajami, trolejbusami, metrem, a nawet pociągami regionalnymi kilku przewoźników włączonych do rzymskiego systemu komunikacji publicznej. Uwaga – żaden z tych biletów nie obowiązuje jednak na trasie z i na lotnisko Fiumicino.

Nocleg w Rzymie zdecydowanie lepiej zarezerwować przed wyjazdem. Głównie w miesiącach letnich i jesiennych, gdy śródziemnomorski klimat jest najprzyjemniejszy, w związku z tłumami turystów miasto dosłownie pęka w szwach. Okresem, kiedy zabytki Rzymu można zwiedzać we względnym spokoju, jest zima.

Rzymskie wakacje możesz przeżyć również Ty

Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi, Usta Prawdy. Miejsca, które zwiedziła na początku pięćdziesiątych lat aktorka Audrey Hepburn w roli uciekającej księżniczki w kultowym filmie „Rzymskie wakacje”. I Ty możesz wybrać się jej śladami.

Zwiedzanie można zacząć od jednej z najpopularniejszych atrakcji, antycznego Colosseum, śladami gladiatorów. Spacerem przez Forum Romanum, które w czasach starożytnego Rzymu było głównym ośrodkiem życia miasta i całej rzymskiej republiki, docieramy do monumentalnego pomnika Viktora Emanuela II.

Niemal wszystkie zabytki miasta są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Watykan, Bazylika św. Jana na Lateranie, Panteon, Kapitol i wiele innych. Do najciekawszych należy niewątpliwie barokowa Fontanna di Trevi. Wiele osób uważa ją za symbol Rzymu – kto nie ma zdjęcia przy niej, to tak, jakby w mieście w ogóle nie był. Na małym placu wokół niej gromadzą się przez cały dzień tłumy turystów.

Szczegółowych informacji o tym, co można w Rzymie zobaczyć i przeżyć, oraz jak najlepiej wykorzystać czas w mieście, udzielają miejskie centra informacji turystycznej.

STEWARD/STEWARDESSA NA POKŁADZIE
REZERWACJA MIEJSC BEZPŁATNIE
ZMIANA/ANULOWANIE BILETU ZA DARMO DO 15 MINUT PRZED WYJAZDEM
JESTEŚ NA CZAS LUB PŁACISZ MNIEJ GWARANCJA PRZYJAZDU NA CZAS