Wenecja - ciekawostki

Wenecja - ciekawostki

Autobusem do miasta, gdzie dalej możliwa jest już tylko jazda po wodzie

Tylko kilka godzin drogi od czeskiej granicy żółtym autobusem RegioJet leży Wenecja. Z dzielnicy Mestre, gdzie nasz luksusowy autobus ma przystanek, do wyspowej zabytkowej części miasta można dojechać autobusem lub pociągiem. Opuszczamy ląd i czeka nas przygoda na wodzie.

Mamy niezbyt dobrą wiadomość dla leniuchów – najlepszym sposobem poruszania się po Wenecji jest chodzenie na piechotę. Ale jeśli bardzo chcesz przejechać się wodnymi kanałami, warto skorzystać z tzw. Vaporetto, czyli wodnych autobusów. Wenecja żyje z turystyki. Miejscowy zapłaci za taką jazdę 1,5 euro, turysta 7,5 euro za 90 minut. Jeżeli podoba Ci się ten środek transportu najlepiej od razu kupić bilet jednodniowy za 20 euro.

Za ok. 80 euro można też oczywiście popłynąć słynnym tradycyjnym weneckim środkiem transportu. Niektórzy twierdzą, że bez rejsu gondolą wizyta w Wenecji jest niepełna. My trochę to sparafrazujemy – bez rejsu po kanale Canal Grande, głównej wodnej arterii miasta, wizyta jest niepełna. Wybór, autobus wodny czy gondola, należy do Ciebie

Statkiem można także dopłynąć na weneckie lotnisko im. Marco Polo, które leży ok. dwadzieścia minut drogi od centrum laguny.

Rejs gondolą po historii Wenecji

Miasto na trwałe zapisało się w dziejach Europy już w średniowieczu jako ważny port handlowy, z którego wypływali także znani podróżnicy, na przykład Marco Polo. Bogactwo jego mieszkańców widoczne jest do dziś. Cała Wenecja jest pełna okazałych mieszczańskich kamienic.

Na głównym Placu św. Marka stoją najważniejsze weneckie zabytki. Jest to Bazylika św. Marka, Pałac Dożów i Torre dell’Orologio, czyli wieża zegarowa. Cała Wenecja została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Należy liczyć się z tym, że cały rok są tu tłumy turystów i wszędobylskie gołębie.

Gdy już zwiedzimy najważniejsze miejsca, skierujmy się nad kanały wodne. Podróżowanie po nich jest dla turysty bardzo proste – wystarczy, że wygodnie usiądzie w gondoli lub autobusie wodnym i niesiony prądem będzie chłonąć atmosferę miasta z jego historią i zabytkami. W przepięknych pałacach i kościołach stojących wzdłuż lagun można znaleźć dzieła znanych artystów weneckich, takich jak Canaletto, Giorgione, Tycjan, Tiepolo, Tintoretto, Veronese i innych. W okresie włoskiego renesansu Wenecja stanowiła artystyczną przeciwwagę dla Florencji. Jeżeli chcesz przeżyć weekend pełen włoskiej kultury i historii, Wenecja to właściwy wybór.

STEWARD/STEWARDESSA NA POKŁADZIE
REZERWACJA MIEJSC BEZPŁATNIE
ZMIANA/ANULOWANIE BILETU ZA DARMO DO 15 MINUT PRZED WYJAZDEM
JESTEŚ NA CZAS LUB PŁACISZ MNIEJ GWARANCJA PRZYJAZDU NA CZAS