Mediolan - ciekawostki

Mediolan - ciekawostki

Z autobusu prosto do serca Mediolanu

Żółty autobus RegioJet na zakupy połączone ze zwiedzaniem zabierze Cię do Mediolanu, na północ Włoch. Do żółtego autobusu wsiadasz wieczorem a drugiego dnia na obiad zamawiasz już prawdziwą włoską pizzę w centrum Mediolanu. Autobus zatrzymuje się na dworcu autobusowym Lampugnano w odległości dwóch kilometrów od centrum. Po przejściu kilku metrów można wsiąść w metro, którym dojedziemy pod słynną katedrę Duomo di Milano oraz do innych atrakcji w sercu miasta.

Bilet komunikacji miejskiej ważny 90 minut kosztuje 1,50 euro i obowiązuje w metrze, autobusie, trolejbusie i pociągu oznaczonym jako linia S. Ale uwaga! Cały system komunikacji dzieli się na kilka stref a bilet jest ważny tylko w jednej strefie. Wszystkie najciekawsze miejsca i zabytki mieszczą się jednak w centralnej strefie miejskiej. Turystom polecamy bilet jednodniowy (24-godzinny), który dla strefy centralnej kosztuje 4,50 euro.

W Mediolanie są cztery linie metra; linia M5 jest w pełni zautomatyzowana a peron oddziela od torów przeszklona bariera z drzwiami, które otwierają się jednocześnie z drzwiami pociągu metra.

Na zakupy do najważniejszego miasta włoskiej mody

Jeżeli masz kilka dni urlopu i nie chcesz go spędzić w domu, zapraszamy do Mediolanu. Drugie największe miasto Włoch jest znane głównie jako miasto mody. Jeżeli ogarnie Cię szał zakupów, Mediolan to właściwe miejsce. Nie trzeba się długo zastanawiać, co robić na miejscu. Sklepy i sklepiki można znaleźć na każdym kroku.

Jeżeli wybierasz się do miasta w poszukiwaniu doznań kulturalnych, koniecznie musisz zobaczyć słynną operę La Scala. To jedna z trzech najbardziej prestiżowych scen operowych na świecie, więc nie bez przyczyny jest także jedną z najbardziej popularnych atrakcji w mieście.

Jednak największą atrakcją stolicy północnych Włoch jest zdecydowanie katedra Duomo di Milano. Wznosi się w samym centrum miasta, otoczona najpiękniejszymi zabytkami i pałacami, które są świadectwem włoskiej historii. Widok z dachu piątej największej katedry na świecie robi niesamowite wrażenie. Oprócz panoramy Mediolanu na horyzoncie widać wierzchołki Alp.

I zakupoholika, i miłośnika historii zachwyci również zabytek wpisany na listę UNESCO, kościół Santa Maria delle Grazie. W refektarzu przylegającego do kościoła klasztoru dominikańskiego znajduje się słynny obraz Leonarda da Vinci, Ostatnia Wieczerza – zwiedzanie możliwe tylko po uprzedniej rezerwacji.

STEWARD/STEWARDESSA NA POKŁADZIE
REZERWACJA MIEJSC BEZPŁATNIE
ZMIANA/ANULOWANIE BILETU ZA DARMO DO 15 MINUT PRZED WYJAZDEM
JESTEŚ NA CZAS LUB PŁACISZ MNIEJ GWARANCJA PRZYJAZDU NA CZAS